Niezwykły olejek zatrzyma starzenie
10/22/2016

Chyba każdy chciałby być wiecznie młody. Oczywiście całe życie nie można mieć osiemnastu lat, jednak dzięki odpowiednim kosmetykom da się wyglądać młodziej. Do tego typu produktów bez wątpienia należy olejek na bazie pestek z opuncji figowej.

najelOlejek z opuncji figowej jest bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę E. Związki te sprawiają, że ma on właściwości przeciwstarzeniowe, zapobiega wysuszeniu skóry, wzmacnia ją i odżywia. Kosmetyk ten świetnie redukuje zmarszczki dzięki podniesieniu elastyczności skóry. Olejek działa nie tylko na skórę, ale również na włosy i paznokcie. Poprawia ich stan i świetnie regeneruje.

Olejek pozbawiony jest chemicznych środków. W stu procentach wytworzony został z pestek opuncji figowej. Tłoczono go na zimno. Ma on dość specyficzny zapach głównie ze względu na to, że do jego produkcji nie użyto pachnących owoców opuncji, ale pestek. Nadaje się do każdego typu skóry: suchej, dojrzałej, normalnej czy wrażliwej. Można stosować go na włosy łamliwe, suche, cienkie i zniszczone.