Naturalny sposób na porost włosów
10/18/2016

Łysienie jest problemem, który dotyka przede wszystkim mężczyzn. Często tracą oni włosy najpierw na zakolach albo czubku głowy, nierzadko jednak utrata jest praktycznie całościowa i dotyka całej powierzchni dotychczas porośniętej przez bujną czuprynę. Co więcej, problem ten ostatnio dotyczy również kobiet.

Wiele osób skarży się na fakt, że jeśli włosy zaczną już wypadać, to jest to proces raczej nie do powstrzymania. Jednak w niektórych przypadkach – gdy porost włosów z jakichś powodów jest zatrzymany – dobrze jest stosować naturalne metody, które pozwolą przywrócić bujną fryzurę na każdej głowie.

Jakie działanie ma olej na porost włosów?

Przede wszystkim olej na porost włosów jest kosmetykiem odżywiającym. Wpływa zarówno na włosy, które już wyrosły, wzmacniając je i zapobiegając zbędnemu wypadaniu, jak również na mieszki włosowe oraz znajdujące się w nich cebulki włosów. Dzięki działaniu odkażającemu usuwa z powierzchni skóry głowy wszelkie drobnoustroje i bakterie, powodując, że łagodzone są stany zapalne oraz niwelowany łupież.

Kiedy stosować?

W zasadzie olej na porost włosów stosować może każdy, kto chce, aby jego włosy były wzmocnione oraz wzmogło się pojawianie nowych, tzw. baby hair. Sprawdzi się w przypadku wszystkich osób, które – np. z uwagi na stosowane leki czy przechodzoną terapię – cierpią na farmaceutyczną utratę włosów albo ich tymczasowe wypadanie. Będzie również doskonały we wszystkich przypadkach, w których chcemy wzmocnić cebulki włosów i mieszki włosowe oraz usunąć stany zapalne.

Olej na porost włosów