manicure hybrydowy

Jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy?

Manicure

Lakier hybrydowy cieszy się coraz większą popularnością. Przede wszystkim dlatego, iż jest bardzo trwały, a paznokcie prezentują się bardzo estetycznie. Aby jednak było to możliwe manicure musi być wykonany w sposób prawidłowy. Oto kilka zasad, których należy przestrzegać wykonując tzw. hybrydę.

Przygotowanie płatka paznokcia

Przed przystąpieniem do nakładania lakieru hybrydowego należy w pierwszej kolejności dokładnie przygotować płatki paznokci. Na początku należy odsunąć skórki. Do tego celu najlepiej jest wykorzystać patyczek lub kopytko. Jeśli jest taka konieczność można skórę wyciąć cążkami. Kolejny krok to nadanie płytce paznokcia wybranego kształtu za pomocą pilnika. Na koniec płytka powinna być zmatowana.

Odtłuszczenie płytki paznokcia

Manicure hybrydowy wymaga także odpowiedniego odtłuszczenia płytki paznokcia. W innym przypadku lakier może zwyczajnie odpadać. Dlatego przed jego nałożeniem należy dokładnie przeczyścić płytkę paznokcia.


Warstwy lakieru

Wykonując manicure hybrydowy i nakładając lakier pamiętać należy, aby jego warstwy nie były zbyt grube. Na paznokcie nakładać należy cienkie warstwy. Dzięki temu warstwy lakieru utwardzą się równomiernie.

Gabinet kosmetyczny

Jeśli któraś z pań nie jest pewna czy na pewno nałoży lakier hybrydowy prawidłowo to zawsze może skorzystać z profesjonalnej usługi w gabinecie kosmetycznym Easynails. Taki gabinet można odszukać wpisując w wyszukiwarce „manicure hybrydowy Warszawa centrum”.