Jak działa mydło syberyjskie
10/15/2016

Wiele osób jest nieprzekonanych do zupełnie naturalnych składników i kosmetyków. Brak przekonania wywodzi się przede wszystkim ze stereotypów, jakoby takie kosmetyki były o wiele mniej efektowne w działaniu od klasycznych, chemicznych.

Tymczasem działanie kosmetyków naturalnych to nie tylko kwestia ich funkcjonalności, ale również i tego, jak pozytywnie wpływają długofalowo na skórę czy włosy, nie obciążając ich substancjami chemicznymi. Sprawdźmy, jak działa w ten sposób mydło syberyjskie.

Uniwersalny produkt

Mydło tego gatunku jest przede wszystkim bardzo uniwersalne. Stanowi świetny produkt kosmetyczny, który stosować można praktycznie na całe ciało, a także na włosy. To sprawia, że nie potrzebujemy dodatkowych kosmetyków, ponieważ ono jedno ma funkcje myjące oraz pielęgnacyjne.

Ciekawa forma i szerokie działanie

Mydło wzbogacone jest przede wszystkim o wyciągi z rozmaitych roślin syberyjskich, stąd jego nazwa. Pachnie naturalnie, świetnie się pieni i ma formę żelu, dzięki czemu łatwiej jest je rozprowadzić na skórze czy włosach. Jednocześnie nawilża, zapobiega tworzeniu się podrażnień i chroni skórę, eliminując drobne dolegliwości.