Dlaczego warto się zainteresować oxybrazją?

Pielęgnacja u kosmetyczki

Bywając choćby bardzo sporadycznie u kosmetyczki, nie sposób jest nie zwrócić uwagi na oxybrazję, czyli zabieg pielęgnacyjny skóry. Ostatnimi czasy stał się on niezwykle popularny i oferuje go coraz większa ilość gabinetów kosmetycznych. Z czego wynika ta popularność i czy warto się nim zainteresować?

Czym jest ten zabieg?

Warszawska oxybrazja jest zabiegiem oczyszczającym i pobudzającym skórę do regeneracji. Zabieg ten polega na złuszczaniu w sposób mechaniczny starego naskórka, a realizowane jest to poprzez kierowanie na skórę strumienia tlenu i soli fizjologicznej. Składniki te mają na celu po pierwsze zniwelować możliwe stany zapalne, co jest zadaniem oczywiście dla soli fizjologicznej, a także pobudzić włókna kolagenowe i naczynia włosowate do znacznie bardziej wytężonej pracy.

Tyle w teorii, a jak to się przekłada na faktyczne efekty dla pacjentów?

Czy warto stosować?

Rozważając opłacalność stosowania takiego zabiegu, należy pamiętać, że przede wszystkim nie jest on przesadnie drogi. Nawet oxybrazja w Warszawie, czyli najdroższym mieście w Polsce jest praktycznie na każdą kieszeń.

Jeśli dodatkowo dodać do tego fakt, że dzięki temu zabiegowi zwiększona zostaje elastyczność skóry, zmniejszone będą co mniejsze zmarszczki, a także poprawi się ukrwienie skóry i jej ogólna kondycja, bardzo poważniej trzeba wziąć ten zabieg pod uwagę.

Dodatkowo należy pamiętać, że oxybrazja jest całkowicie bezbolesna i możliwa do stosowania nawet na najbardziej wrażliwych cerach, takich jak alergicznych i naczyniowych.