maniure meski

Dlaczego czasem warto zdecydować się na manicure męski?

Manicure

O ile kiedyś salony kosmetyczne zarezerwowane były raczej dla kobiet, to dzisiaj na usługi profesjonalnych kosmetyczek decyduje się coraz więcej panów. Szczególnym powodzeniem cieszy się męski manicure, dlatego poniżej znajduje się garść informacji na jego temat.

Dlaczego również mężczyźni powinni dbać o swoje dłonie?

Czyste, schludne i wypielęgnowane dłonie kojarzone są z wysoką kulturą osobistą i dbałością o każdy, najdrobniejszy nawet szczegół swojego życia. Dlatego zadbane męskie dłonie i eleganckie paznokcie stają się niejako standardem- szczególnie w dużych miastach, takich jak Warszawa czy Wrocław nikogo nie dziwi już widok panów odwiedzających salon kosmetyczny. Nie ukrywajmy, że również kobiety, już na pierwszym spotkaniu przyglądają się dłoniom potencjalnego partnera.

Na czym polega standardowy manicure męski?

Zwykle manicure dla panów nie rożni się od tego w wersji kobiecej. Polega więc on na zadbaniu o zmiękczenie i pozbycie się nieestetycznych skórek wokół paznokci, a także na wypolerowaniu i nadaniu właściwej długości oraz kształtu płytkom paznokci. Bogatsze wersje często zawierają również pielęgnację dłoni, taką jak pelengi czy kąpiele parafinowe. Dzięki takim zabiegom skóra męskich dłoni staje się bardziej gładka i miękka, a wygląd paznokci jasno określa, że mamy do czynienia z osobą o wysokich standardach i przywiązującą dużą wagę do szczegółów swojego wyglądu.